Modernizacja linii produkcyjnych w bmw

Jeśli chodzi o przyszłość koncernu BMW to jest to zdecydowanie motoryzacja elektryczna.

Od trzeciej dekady XXI wieku, niemiecki potentat wprowadza skalowane platformy, umożliwiające stosowanie silnika spalinowego, hybrydy plug-in czy silnika elektrycznego w każdym nowym samochodzie.

Każda nowo powstająca fabryka BMW jest dopasowywana w taki sposób, by zapewnić elastyczną infrastrukturę, pozwalającą produkować pojazdy o różnych napędach na tej samej linii produkcyjnej.

Zgodnie z wdrażaną strategią NUMBER ONE > NEXT, niemiecka firma ma zamiar wprowadzić na rynek 25 zelektryfikowanych modeli, a to wszystko już do 2025 roku. Plany Grupy BMW na rok 2018 to sprzedaż 140 tysięcy pojazdów zelektryfikowanych. Plany na kolejny 2019 rok to już pół miliona pojazdów tego typu. W tym samym roku pojawiło się pierwsze elektryczne MINI, natomiast na 2020 rok planowane jest wypuszczenie z linii produkcyjnej nowoczesnego BMW iX3. Od 2021 roku V generacja technologii BMW eDrive zapewni w pełni elektryczne pojazdy z zasięgiem prawie 700 kilometrów. Dzięki eDrive niemiecki koncern zaoferuje również silniki hybrydowe typu plug-in, umożliwiające przejechanie 100 kilometrów tylko na silniku elektrycznym. Takie rozwiązanie zostanie wprowadzone przez potentata samochodowego w pojazdach BMW i4 oraz iNEXT.

linia produkcyjna BMW USA

Nowe linie produkcyjne - wszystkie rodzaje silnieków

Firma BMW Group jest zdecydowanym liderem na starym kontynencie, jeśli chodzi o ofertę pojazdów zawierających napęd elektryczny oraz hybrydowy plug-in.