Zelektryfikowane pojazdy do carsharingu

Tacy potentaci jak BMW Group i Daimler AG postanowili działać razem w celu stworzenia niepowtarzalnej oferty dla swoich klientów w zakresie zrównoważonej mobilności.

Obie firmy podpisały w tym celu stosowne porozumienie, na mocy którego BMW i Daimler AG połączą siły w zakresie carsharingu, Ride Hailingu, parkowania, multimodalności i ładowania.

Postanowiono, że każda firma będzie posiadać po 50 procent udziałów w nowopowstałym modelu joint venture. Jeśli chodzi o pozostałe sfery działalności, obie firmy nadal będą konkurować ze sobą w przyszłości.

Celem owego porozumienia jest wejście na szczyt innowacyjnych usług mobilnościowych. Obaj potentaci motoryzacyjni chcą zapewnić swoim klientom niepowtarzalną ofertę i zaoferować pełne wsparcie partnerom, czyli miastom i gminom. A wszystko to w drodze do zrównoważonej mobilności miejskiej.

Obie firmy proponują kompleksowy ekosystem usług mobilnościowych. Ten nowy model biznesowy ma być stale rozszerzany, umożliwiając szybkie i globalne skalowanie oferty. Oczekiwania klientów na całym świecie coraz bardziej ulegają zmianie, dlatego koncerny wraz z władzami miast i gmin chcą przyczynić się do znacznej poprawy jakości życia w miastach. Dzięki połączonym siłom, mobilność elektryczna zostanie napędzona. Powstaną zelektryfikowane pojazdy do carsharingu, a także łatwo dostępne i proste w obsłudze parkingi do ładowania. Ta zrównoważona oferta mobilności stanie się jeszcze bardziej dostępna i niezwykle pomocna.

Zarząd Daimler AG zdaje sobie znakomicie sprawę z faktu, że w przyszłości ludzie będą coraz bardziej mobilni. Koncerny jako producenci samochodowi chcą stać się w przyszłości dostawcami usług mobilnościowych. Z kolei zarząd BMW widzi miasta jako przyszłość mobilności. Niemiecki koncern pragnie polepszyć warunki życia w aglomeracjach miejskich poprzez inteligentne i w pełni sprawne wykorzystywanie oraz łączenie usług mobilnościowych i zrównoważonych środków transportu.

Firmy zdają sobie sprawę, że razem będzie łatwiej i szybciej zapewnić milionom ludzi atrakcyjną ofertę ułatwiającą życie i bardziej przyjazne otoczenie. Proponowany przez koncerny model joint venture oparty jest na pięciu punktach: Multimodal and On-Demand Mobility - płynne i inteligentne połączenie ofert mobilności, m.in. rezerwacji i płatności. Carsharing z Car2Go i DriveNow - carsharing umożliwia lepsze wykorzystanie pojazdów, a to oznacza zmniejszenie się ich liczby w miastach. Ride Hailing z mytaxi, Chauffeur Prive, Clever Taxi i Beat - nowoczesne, szybkie i praktyczne usługi, gdzie nieznający się ludzie wspólnie sobie pomagają. Parking - innowacyjna cyfrowa usługa ParkNow skraca czas poszukiwania miejsca parkingowego. Usługa oferuje wyszukiwanie, rezerwację a nawet opłacanie miejsc parkingowych. Ładowanie - łatwy dostęp do stacji ładowania. Połączenie tej opcji z uprzywilejowanymi miejscami parkingowymi sprawia, że w miastach rozwija się elektromobilność.

BMW Mercedes carsharing

BMW

Model joint venture będzie miał szczególny wpływ na zyski firmy Daimler AG. Spodziewany jest znacznie wyższy zysk operacyjny w firmie. Utworzenie joint ventur odegra również znaczącą rolę w wycenie i wyniku skonsolidowanego sprawozdania finansowego BMW AG. Oczywiście wspólne działania obu potentatów motoryzacyjnych będzie podlegać kontroli odpowiednich organów.